Witamy w sklepie Ślubnej Szkoły!

Szukaj

Auto do ślubu, czy ma klimatyzację?

Asia, 28 grudzień 2020
Auto do ślubu, czy ma klimatyzację?

Czy Wasze auto do ślubu ma klimatyzację?

To raczej męski temat, ale nie wszystko z nim związane jest tak oczywiste. Jako Panna Młoda jak zwykle musisz pomyśleć o komforcie i racjonalnym wyborze odpowiedniego pojazdu. Jest bowiem kilka pułapek, o których mogłaś nie wiedzieć, szczerze mówiąc, jeszcze kilka lat temu same o tym nie myślałyśmy.

ŻAR W STYLU RETRO.

Pierwsze tego typu auto do ślubu zarezerwował dla naszej Pary Młodej ojciec w 2016 roku. Z racji tego, że była to niespodzianka dla Młodych nie ingerowałyśmy w żaden sposób w to przedsięwzięcie. Miał być to prezent. 

W dniu ślubu powietrze było gęste od gorąca, ulice były niemal puste, bo każdy chował się przed skwarem. 

Auto do ślubu, które zostało wypożyczone dla Nowożeńców było zabytkiem, dlatego też nie miało... klimatyzacji! Uwierz mi, że gdy masz na sobie suknię, pełen make-up, a Pan Młody garnitur (czasem trzyczęściowy) ten mały szczegół robi kolosalną różnicę! Jeśli zatem marzyło Wam się auto zabytkowe, przemyśl to jeszcze raz, zwłaszcza kiedy odległość od kościoła, a sali weselnej jest znacząca. 

fot. Miłosne Historie, Realizacja Lily- Wedding Planner 2016

ZABYTKOWA LODÓWKA.

Na przeciwnym biegunie (to słowo jakże dobrze tu pasuje) znajduje się Para Młoda z końcówki tego samego roku. Listopad 2016 był wyjątkowo paskudny. Chociaż życzyliśmy sobie śniegu, przywitał nas mrozem, na nasze wielkie szczęście nie padało. 

Tym razem Para Młoda wynajęła sama samochód do ślubu. Niestety nie było w nim ogrzewania, czego Młodzi wcześniej nie sprawdzili. Przejazd z kościoła na salę weselną trwał 50 min i choć Panna Młoda miała na sobie etolę mocno zmarzła.SZOFER NIE ŚWIADEK.

Istotną sprawą jest również fakt, że często auta na wynajem są prowadzone przez właściciela lub kierowcę. Nie ma możliwości, aby tradycyjnie wiózł Was świadek. Nie ma z tym większego dramatu, jednak jeśli zakładaliście, że drogę z kościoła na salę pokonacie we czwórkę (Wy i świadkowie) ten plan może nie wejść w życie. 

3 DRZWIOWE WYZWANIE.

Pan Młody marzy o aucie sportowym na ten dzień? Wspaniale! Jeśli może je sam prowadzić (nie jak wyżej) pojedziecie we dwójkę, a Ty zajmiesz miejsce pasażera na przednim siedzeniu. Jeśli jednak, auto należy wynająć z kierowcą, będziesz musiała pakować się do środka przez przednie drzwi. Zapytaj o to swojego wybranka, z naszego punktu widzenia takie rozwiązanie jest nieszczególnie komfortowe jak i efektowne.

Na naszej drodze spotkałyśmy również Pary, które chciały tę podróż spędzić w dorożce. Odległość jaką miałaby pokonać dorożka była jednak nie do zaakceptowania. Trwałoby to szalenie długo. Kapryśna pogoda w Polsce również stanowi wyzwanie. Zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z dorożką w stylu cabrio ;) bez zadaszenia. 

O wyborze auta do ślubu piszemy również w naszym bestsellerrze #instaWedding. Tam znajdziesz więcej wskazówek na temat stylizacji przyjęcia. 


Zastanów się również czy taki pojazd w ogóle będzie Wam potrzebny. Jeśli szykujecie się od rana w sali weselnej, a ślub cywilny odbywać się będzie w ogrodzie w tym samym miejscu nie macie gdzie przejechać! Ile kosztuje ślub cywilny?

Jak sama widzisz- niby prosty temat, jednak jak zwykle kilka kwestii wymaga pewnej uwagi i zastanowienia. Mam nadzieję, że Ci pomogłam.

Napisz nam czy czegoś Ci brakuje?

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów