Witamy w sklepie Ślubnej Szkoły!

Szukaj

COVID-19, a wesele w 2021 roku.

Asia, 19 listopad 2020
COVID-19, a wesele w 2021 roku.

COVID-19 psuje Ci humor i plany?

Często rozmawiamy o tym, czy nie jest już to zbyt często maglowany temat. COVID-19 a wesele, to często powtarzające się tytuły różnych publikacji. Jednak dostajemy dużo pytań z tym związanych na naszym instagramie, co robić? Czy zapraszać już gości na ślub? Czy bookować salę? W naszej marce zajmującej się kartkami widzimy duży spadek sprzedaży co oznacza, że Młodzi albo przekładają swoje śluby na 2022, albo (być może jak Ty) czekają na lepszy moment. Co robić? Jak my pracujemy z naszymi Klientami jako Lily- Wedding Planner?

Nasza rada? Organizuj- nie czekaj.

Nie lubimy martwić się na zapas, przyjęłyśmy prosty schemat pracy- organizujemy wesela na 2021 rok tak jakby miały się one odbyć. Dopiero w lutym 2021 podejmujemy drastyczne decyzje. Zatem przed nami jeszcze kilka miesięcy żmudnej pracy w konkretym tempie.

Dobrze przecież wiesz, że przy weselu jest masa drobiazgów do załatwienia i tematów do omówienia z różnymi usługodawcami. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której wesela mogą się odbyć a my z Klientami założyliśmy inaczej i większość rzeczy jest jeszcze "w lesie". Poza tym, łatwiej przekładać dobrze zorganizowane i poukładane wesele niż to, które nie jest do końca "złożone". Mogę zdradzić Ci moje motto?

"lepiej żałować rzeczy, które się zrobiło, niż tych których się nie zrobiło."

Bardzo żałujemy, że nie ma nikogo, kto nam wszystkim powie: 

"dobra słuchajcie, w czerwcu 2021 wesela będą mogły się odbywać i wszystko będzie już w porządku." 

Sytuacja jest bardzo dynamiczna a jej rozwój trudny do przewidzenia. Dlatego nie martwimy się na zapas i zakładamy zdroworozsądkowy scenariusz- organizujemy do lutego tak, jakby wesela miały się odbyć! Co Ty na to?

Porozmawiaj z managerem sali.

Nie tylko optymizm się tu przyda, ale również dobre przygotowanie. Musisz porozmawiać z kluczowymi podwykonawcami, a szczególnie z managerem sali bo to tam zostawisz najwięcej pieniędzy. Ustal z nim co robicie gdy:

  • Wesela w ogóle nie będą się mogły odbywać

  • Wesela będą mogły się odbyć, ale na mniejszą ilość gości (co z Waszym minimum w umowie?)

Poinformuj o Twoim założeniu organizacji wszystkiego tak jakby miało się to odbyć do lutego i chęci powrotu do rozmowy np. po walentynkach. Jestem przekonana, że zaskoczysz managera chłodnym podejściem i rozsądnymi rozwiązaniami.

Myśl optymistycznie, ale rozsądnie. Przygotuj dwa scenariusze. 

Wszystkie szkoły pozytywnego myślenia mówią o tym, by nie przyciągać złych scenariuszy i zawsze zachować optymistyczne spojrzenie na sprawę. I choć owszem, jestem pozytywnie nastawiona do świata lubię mieć plan, na wypadek, gdybym musiała szybko reagować. A właśnie to może Cię spotkać. 

Uważam bowiem, że moment, w którym wszystko się wali jest najgorszą przestrzenią do logicznego i kreatywnego myślenia. Myślisz podobnie?

Nie zostawiaj tego na później- zaufaj mi. W naszej pracy zawsze mamy plan B na wypadek niepogody przy ceremoniach cywilnych w plenerze- musimy go mieć. I nie jest to zwykłe powiedzenie sobie i usługodawcom: "no dobra w razie czego jak będzie padać to wchodzimy do środka", bo to nie jest żaden plan! W naszym scenariuszu jest zapisana godzina do której podejmujemy decyzję. Urzędnik ma określoną ilość czasu dla nas i nie będzie czekał, aż kelnerzy czy obsługa obiektu przeniesie całą altanę i krzesła do wnętrz obiektu weselnego. W ogóle czy oni to zrobią? Będą w tym czasie pewnie potrzebni na sali nakrywając stoły na wesele. Dlatego nasz plan B jest szczegółowo rozpisany- co za co odpowiada w przypadku przeniesienia ceremonii pod dach. Gdzie stoją muzycy, gdzie miejsce dla Pary Młodej, gdzie dla urzędnika i jak rozstawiamy krzesła. Zaufaj mi- zapewnia nam to błogi spokój. Bo wiemy, że w razie niepowodzenia wiemy co mamy robić i nie biegamy w panice "szyjąc" w trakcie walenia się planu A.

Na sklepie znajdziesz przyjemny e-book o budowaniu "Planu B". 

Pamiętaj, że możesz do nas dołączyć w każdej chwili! Ślubna Szkoła dla Panien Młodych to miejsce dla dziewczyny podobnych do Ciebie! Razem, krok po kroku, tydzień po tygodniu zaplanujemy najpięknieszy ślub- Wasz Ślub!

Dołącz do nas!

Zatem nasze 3 rady na dziś?

  1. Myśl pozytywnie i organizuj swój ślub i wesele.
  2. Kluczowe decyzje- te o zmianie terminu- podejmij na początku przyszłego roku- styczeń/luty. 
  3. Przygotuj dwa scenariusze: ten wymarzony i ten z "planem b"

Do dzieła! 

Napisz nam czy czegoś Ci brakuje?

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów