Witamy w sklepie Ślubnej Szkoły!

Szukaj

Czy można jeść na podtalerzach?

Asia, 20 grudzień 2020
Czy można jeść na podtalerzach?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i nie wymaga wielkiego trwonienia Twojego czasu- na podtalerzach się nie je. I nie ma tu znaczenia czy są zrobione z plastiku czy ze szkła. Podtalerze to jedynie element dekoracyjny, który przepięknie podbija dekoracje stołu weselników. Jest jednak kilka kwestii, o których musisz pomyśleć przed zamówieniem podtalerzy.

Ile kosztuje podtalerz?

Mam wielką nadzieję, że pracujesz na Budżecie Ślubnym jeśli nie powinnaś jak najszybciej to zmienić :) To wielka i zarazem prosta tabela, która odpowie Ci na pytanie czy w ogóle stać Cię na zamówienie podtalerzy, a raczej czy masz to uwzględnione w swoim budżecie ślubnym. 

Cena podtalerza waha się od 3 do 9 zł w zależności od jego rodzaju i popularności. 

Sama widzisz, że przemnożony przez ilość gości daje już ładną sumę, którą mogłabyś przeznaczyć na coś innego. Do tego dochodzą również koszty: 

  • dostawy
  • czyszczenia
  • czy rozstawienia (jeśli komuś to zlecisz)

Najbardziej opłaca się taki podtalerz wziąć z sali weselnej lub od dekoratorki- nie każdy jednak posiada to w swojej ofercie. Jeśli chcesz zamówić to z firmy zewnętrznej polecamy Ci naszą zaprzyjaźnioną firmę z Bydgoszczy- App- Wypożyczalnia Dekoracji tam znajdziesz dużo różnych rozwiązań i szybko przekalkulujesz koszt takiego dodatku. 

Co stawiamy na underplate?

Masz tutaj kilka rozwiązań:

  • serwetę z menu
  • talerz płaski i na to serweta 
  • serwetę
  • talerz płaski i głęboki

Jestem ciekawa jaki układ spodoba Ci się najbardziej? Jest to rozbudowany temat z wieloma wariacjami tego układu dlatego przygotowałyśmy dla Was prosty plik w WORD-w którym możesz sama poukładać kolejność zastawy na stole weselnym. Sprawdź to sobie tutaj.

Czy underplate zmieszczą się na stołach?

Pomyślałabyś o tym? My wcześniej też nie myślałyśmy. Ten dodatek najczęściej pojawia się przy stylu glam, w którym najlepiej się czuje. Glam z kolei charakteryzuje się błyskiem, szykiem, prostotą i kocha okrągłe stoły, które pomieszczą zarówno dekoracje, jedzenie (choć tego nie rekomendujemy) raz podtalerze! 

Któregoś razu rozstawiając złote talerze na sali weselnej zwróciłyśmy uwagę na małą ilość miejsca która pozostała na stołach. Musiałyśmy szybko zmienić układ serwisu dań i część z przekąsek zimnych (były to sałatki) wyserwować na stole bocznym czyli na bufecie (tak powstał bar sałatkowy). 

Przedyskutuj z managerem możliwość dodania tego elementu dekoracji. 

Kto rozłoży podtalerze?

I tutaj najlepsze pytanie! Przecież nie Ty (mam nadzieję <3). Może to zrobić dekoratorka lub kelnerzy na sali weselnej. Jednak najczęściej wiąże się to z dodatkową opłatą, której niestety nie przeskoczysz. 

Po weselu trzeba je również zapakować i zabezpieczyć oraz ostatecznie wysłać z powrotem do wypożyczalni. 

Nasi Klienci często nam mówią, że da się dużo rzeczy załatwić samemu przez co cena jest niższa. No jasne, że tak! Ale w naszej branży główną walutą nie są pieniądze, a czas i święty spokój. To za to płacisz w dniu ślubu koordynatorowi, a wcześniej Agencji Ślubnej. Za Twój spokój i za czas, który możesz spędzić z rodziną, bliskimi przyjaciółmi czy swoim mężem. Pamiętaj proszę o tym kiedy będziesz sama zamawiać biały dywan (będziesz musiała go przywieźć, dociąć, rozłożyć, a później złożyć, zabrać i wyrzucić) czy inne elementy dekoracji. 

Jeśli chcesz dostawać od nas co tydzień zadania do wykonania, aby zdążyć ze wszystkim i zrobić to jak profesjonalistka dołącz do naszej Ślubnej Szkoły i zapisz się na newsletter:

Napisz nam czy czegoś Ci brakuje?

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów