Witamy w sklepie Ślubnej Szkoły!

Szukaj

Najlepsze menu weselne!

Asia, 12 grudzień 2020
Najlepsze menu weselne!


Jak wybrać weselne menu? Jaki serwis dań wybrać na swoim przyjęciu?

Ten wpis powstaje po naszym grudniowym webinarze, podczas którego uczennice Ślubnej Szkoły zadawały nam pytania dotyczące organizacji ich ślubu i wesela. Padło również sporo pytań dotyczących stylizacji przyjęcia. Na wszystkie zawsze chętnie odpowiadamy, bo jak dobrze wiesz, stylizacja przyjęć to nasz konik! 

Przejdźmy jednak do sedna sprawy. 

Jak powinno wyglądać menu weselne

W naszym formularzu ślubnym znajduje się cała tabela z pytaniami dotyczącymi menu weselnego, serwisu dań na przyjęciu czy rodzaju stołów. Takie informacje są dla nas szalenie ważne- na ich podstawie dobieramy odpowiednie miejsce dla naszych Klientów. 

Nie chciałabym się tutaj rozdrabiać- jeśli ciekawi Cię jak pracujemy z naszymi Klientami w Lily- Wedding Planner- zerknij na nasz facebook lub instagram to tam pokazujemy jak to wygląda od kuchni :)

Weselne menu natomiast powinno być dobrane do Twoich gości weselnych. Jeśli wśród nich są amatorzy tradycyjnej kuchni i stołu weselnego, mając na uwadze ich preferencje powinniście wziąć to pod uwagę. Bardzo nam się spodobało jednak podejście jednej z naszych Zakochanych Par. 

Powiedzieli oni bowiem, że bardzo im zależy na tym, aby zabrać swoich gości w przyjemną podróż, również pod kątem kulinarnym. Pierwszy wspólny posiłek został serwowany tzw. serwisem kelnerskim (każdy z gości dostaje swój własny, pięknie wyglądający talerz z gotowym daniem). Brak półmisków w stole przy pierwszym daniu to:

  • mniej zamieszania- każdy z gości dostaje tak samo przygotowany talerz (za wyjątkiem wegetarian)
  • bardziej elegancki serwis- brak przekazywania sobie półmisków, ziemniaków czy innych dodatków jest zdecydowanie wygodniejszy dla Waszych gości
  • mniej rozczarowań- no cóż. Czy Tobie to się nie zdarzyło? Nie zdążyć na zapiekane ziemniaczki? Mnie tak, i choć nie jest to koniec świata powoduje małe niezadowolenie.
  • mniejsze marnotrawienie jedzenia- kiedy mamy serwis kelnerski, jedzenie jest dokładnie wyliczone na każdego z gości. Na półmiskach niestety trzeba zakładać "z górką" i nie wszystko zostanie zjedzone. 

Serwis głównego posiłku mamy zatem za nami! My zawsze będziemy za serwisem kelnerskim, jednak oczywiście organizujemy przyjęcia dla naszych Klientów z chciałoby się powiedzieć "tradycyjnym" podejściem. 

Jak serwować ciepłe posiłki na weselu?

Masz trzy wyjścia:

  1. Ciepłe posiłki mogą być przygotowywane na półmiskach i serwowane w stołu, o określonych godzinach.
  2. Przekąski ciepłe możecie wyserwować tak jak tanie główne- serwisem kelnerskim.
  3. Gorące dania w ciągu nocy można też wyserwować w bufetach i to jest opcja, o której chciałabym napisać więcej. 

Tak samo jak rekomendujemy serwis kelnerski pierwszego głównego posiłku tak i sugerujemy serwis dań ciepłych w bufetach w ciągu nocy. Jak to dokładnie wygląda?

O określonej godzinie uruchamiane są tzw. stacje. Goście natomiast mają w stołach menu weselne i dokładnie wiedzą, o której godzinie w bufecie pojawi się np. zupa gulaszowa. Wielkim plusem tego rozwiązania jest fakt, że goście weselni przez całą resztę wesela będą mieli swobodny dostęp do tych dań. Kolejne dania będą dołączać do bufetów, o określonych godzinach. 

Jestem bardzo ciekawa Twoich przemyśleń na ten temat. Czy zmienisz zdanie? A może tylko utwierdzisz się w wyborze? Pamiętaj, że Ślubna Szkoła jest stworzona dla Ciebie i jest o Tobie. Jeśli czegoś potrzebujesz, chciałabyś się nas poradzić pamiętaj o naszych webinarach. Możesz zapisać się na nasz newsletter i być z nami blisko! 

Powodzenia! 

Napisz nam czy czegoś Ci brakuje?

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów