Witamy w sklepie Ślubnej Szkoły!

Szukaj

Potwierdzenie przybycia gości weselnych. Będziesz dzwonić!

Asia, 11 styczeń 2021
Potwierdzenie przybycia gości weselnych. Będziesz dzwonić!

W Ślubnej Szkole rekomendujemy wysyłkę zaproszeń na Święta Bożego Narodzenia. To wtedy właśnie widzicie się z większością Waszych gości osobiście. Rozdawanie zaproszeń wychodzi wtedy szybciej i taniej :) 

Dziś jednak o tym, jak zebrać potwierdzenia od Waszych gości weselnych. Prościzna pewnie powiesz! I słusznie, ale masz kilka rozwiązań, a jednym z tematów mam nadzieję Cię zaskoczę!

O zaproszeniach ślubnych dużo pisałyśmy na łamach bloga naszej Agencji Ślubnej- Lily Wedding Planner. Możesz o nich przeczytać poniżej:

fot. LilyCards.com.pl | 2019 ©

ILE CZASU PRZED WESELEM GOŚCIE POWINNI POTWIERDZIĆ PRZYBYCIE?

Najpewniej nie później niż na miesiąc przed, kiedy najprawdopodobniej podajesz ostateczną liczbę gości. Jest to minimum. Natomiast, jeśli posiadasz tzw. listę rezerwową i mając na uwadze savoir vivre (które przypomnę mówi, o wysyłce zaproszeń nie później niż na 3 miesiące przed weselem) chcielibyście z niej skorzystać warto ten czas odpowiednio wydłużyć. 

Pamiętaj, że zapraszanie gości na ostatnią chwilę jest niezręczne zarówno dla Was jak i dla gości otrzymujących takie zaproszenie.

POTWIERDZENIE TELEFONICZNE

Jest najpopularniejszą i chyba najszybszą opcją. Prośba o potwierdzenie przybycia najczęściej umieszczana jest na kartach dodatkowych i są to Wasze numery telefonu.

Tekst przykładowego potwierdzenia przybycia:

Kochani Goście! 

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 14 lutego 2021 roku
Asia 000 000 000 | Konrad 000 000 000 

Jeśli natomiast myślisz, że wszyscy Wasi goście potwierdzą przybycie w czasie i sami to zrobią muszę Cię wybudzić z tego utopijnego snu. 

Najprawdopodobniej duża liczba osób nawet nie zadzwoni i założy, że "to oczywiste", że będą z Wami :)

Cudowne (i często słuszne) podejście, jednak uwielbiamy jasne sytuacje. Tym bardziej, że czasy mamy dziwne. Zatem przygotuj się mentalnie, na wykonanie kilkunastu lub kilkudziesięciu rozmów telefonicznych z bliskimi, by potwierdzić ich przybycie. Zrób to kilka dni po terminie potwierdzenia. Pomocna napewno będzie tutaj lista gości, która jest dołączona do Harmonogramu Ślubnego

POTWIERDZENIE MAILOWE

To coraz częstsza forma. Bardzo dużo naszych Klientów (z Lily- Wedding Planner) mieszka za granicą i dużo pracuje. Łatwiej jest im zarządzać taką listą poprzez mail, dlatego pojawia się przy standardowym numerze telefonu na kartach dodatkowych.

WIRTUALNA LISTA GOŚCI

Jeśli natomiast marzy Wam się strona internetowa zbudujcie taką, która ułatwi Wam zarządzenie listą gości. Są w tej chwili na rynku dostępne już takie, które umożliwiają dodawanie do osób zaproszonych od razu osoby towarzyszące. Ma to znaczenia zwłaszcza jeśli chodzi o Wasze kuzynostwo czy znajomych, którzy być może jeszcze zmieniają swoich partnerów. 

-

Podczas potwierdzania listy gości koniecznie podpytaj o informacje, które być może zawarliście w karcie dodatkowej np. o specjalnych dietach czy wyrażeniu chęci noclegu czy transportu. Jeśli natomiast zatrudniasz animatora dla dzieci swoich bliskich zapytaj czy będą chcieli przyjechać na wesele z pociechami (P.S. Pamiętaj, żeby liczyć wiek dzieci na rok/dwa do przodu!).

Napisz nam czy czegoś Ci brakuje?

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów